MIT KELL TUDNI AZ ESKÜVŐI PÉNZAJÁNDÉKOKKAL KAPCSOLATBAN?

Mindannyian tudjuk, hogy a leggyakrabban esküvői ajándékként pénzösszeget szoktak adományozni a meghívottak. Ciki-e ezt tenni? Vagy épp ellenkezőleg? Hasznos dolog pénzt adni az újdonsült házaspárnak? Megtudhatod, ha tovább olvasod cikkünket …

Mennyi az a pénzösszeg, ami a legajánlottabb egy esküvői ajándéknak?

Miért adunk pénzt az esküvőn?

A pénz az esküvői ajándék elengedhetetlen része, annak is, aki adja, annak is, aki kapja. A pénzt nem kell egy üzletben megvásárolni, nem történhet meg, hogy nem megfelelő a színe, vagy rossz a minősége, a csomagolása nem elég elegáns. A pénzt könnyen egy kártyára tehetjük megfelelő csomagolásban. A fiatal párnak, nincs az a gondja, hogy esetleg visszakeljen cserélni valamelyik ajándékot, a pénzből viszont vásárolhat akármilyen lakberendezést, felhasználhatja a vásárlásaihoz, a kiadásaihoz. Bármekkora is legyen az összeg, mindig hasznos és praktikus lehet, és segíthet az ifjú párnak az új, közös élet elkezdésében.

Tévhitek a pénzben kifejezett esküvői ajándékokról

A párok, és a meghívottak egyaránt sokszor tévesen értelmezik az esküvői ajándékok pénzösszeggel való helyettesítését.

Tévhit 1: Pénz átadása a lustaságot, vagy a rossz ízlést jelképezi.

• Az igazság: Ellenkezőleg, a pénz praktikus lehet úgy az ifjú párnak, mint az átadó számára egyaránt. Különböző kultúrákban a pénz a legpraktikusabb ajándéknak számít. Az egyik legelterjedtebb szokás és a legtermészetesebb dolog, hogy esküvői ajándékként pénzt ajánlj fel az ifjú párnak.

Tévhit 2: A pénzbeli ajándéknak fedeznie kell, az esküvői menü költségeit.

• Az igazság: A meghívottak a pénzbeli ajándékaikkal kapcsolatosan nem kell azt érezzék, hogy ennek fedeznie kellene a saját menüjüket. Ha a fiatal pár inkább pénzt szeretne ajándékként az esküvői menü fedezésére, ajánlatos lenne, hogy vizsgálják újra a költségvetésüket.

Tévhit 3: Az esküvői ajándékként átadott pénzösszeg, egyenlő kell legyen az ifjú pár által az Ön esküvőjére vitt ajándék értékével.

• Az igazság: Az adni és kapni gesztus soha nem kötelező, a barátok vagy családtagok közti kiegyenlítő elszámolás nem kell gyakorlattá váljon. A személyes költségvetések, a pénzügyi helyzetek idővel változhatnak, ami azt jelentheti, hogy egy alkalomra, ajándékra szánt pénzösszeg, egy másik eseményre már nem lesz megfelelő.

Tévhit 4: Ha az illető nem tudd részt venni az esküvőn, pénzbeli ajándékot küldhet.

• Az igazság: Semmiféle ajándékot nem szükséges küldeni, amennyiben nem sikerül részt venni az esküvőn. Természetesen ha a meghívott mégis szeretne küldeni ajándékot az ifjú párnak, ezt bátran megteheti, de erre semmi nem kötelezi.

Nincs semmilyen bűvös szám, hogy mennyi összeg kötelező egy esküvőn. A helyzettől függően, egy pénzben kifejezett ajándék variálhat a következő szempontok szerint:

• Az ön kapcsolata a fiatal párral segíthet eldönteni, milyen összeget kínál fel számukra az esküvőn. A közeli barátok, rokonok, természetesen nagyobb összeggel járulnak hozzá a pár új életének elindításához, míg a munkatársak, szomszédok, és távolabbi ismerősök, kisebb pénzbeli ajándékkal kívánhatnak boldogságot nekik.

• Pénzügyi lehetőségek: Soha ne adjon több pénzt egy esküvőn, csak annyit, amennyit érez, hogy az nem megterhelő. Ha az ön pénzügyi helyzete kritikusabb, ne érezze nyomásként e gesztust, csak annyit adjon amennyit, megengedhet magának.

• Az életszínvonal a különböző régiókban, változó lehet, és ez befolyásolhatja az ajándékozást is. Általában a nagyvárosokban erre az alkalomra többet költenek.

• Egyéb ajándékok: ha külön ajándékozol az eljegyzésre, és külön az esküvőre, természetesen ez különböző lehet annál, mintha egy összegben ajánlanál fel pénzösszeget nászajándékként.

• Esküvői kiadások: A messziről érkezett vendégek természetesen kevesebbet fognak adni, mivel beszámítják az utazási költségeiket is.

• A vendégek száma: Ha egy nagyobb létszámú csoport ad jelképes pénzbeli ajándékot természetesen ez több kell legyen, mintha egy másik házaspár, családtag adná, csupán ennek az összegnek tükröznie kell a csoport létszámát.

Ötletek a pénzbeli adományokkal kapcsolatban

 Ha pénzösszeget kínál nászajándékként:

• Egy ötletes alkalomhoz illő üdvözlőlapban, személyes megjegyzésekkel elhelyezhető a kártya, és így gratulálhat a fiatal párnak.

• Ha kártyát ad át pénzösszeggel, igyekezzen a fiatal pár által kedvelt bevásárlóközpontot választani, ahol dátum, vagy havidíj nélküli lejárattal felhasználhatják azt.

• Ha ön kreatív módón óhajtja az összeget átadni, ezt megteheti virág alakú összehajtogatott papírba csomagolva, akár pénz alakú puzzle-ban, így még emlékezetesebbé téve e gesztust.

Párok, akik kifejezetten pénzt óhajtanak

Nagyon sok pár szívesebben veszi, ha pénzösszeget kap nászajándékként, mert így sikerül megszabadulnia az adósságoktól és egy stabil pénzügyi alappal induló életet tud kezdeni. Természetesen nem helyénvaló, hogy kihangsúlyozd, hogy nektek csak pénz kell ajándékként. Hasonlóképpen nem követelheted, nem várhatod el, hogy a menyasszonytáncból meggazdagodj, csak abban az esetben elfogadható, ha ez a kultúrádhoz, az esküvői szokásokhoz hozzátartozik, valamint a társaságodban is elterjedt.

Ha nászajándékként pénzösszeget kaptok, jegyezd fel magadnak az összeget, azért hogy, ha rákerül a sor meg tudd köszönni annak a személyek akitől azt kaptátok. Egyre divatosabb köszönőlevelet küldeni az esküvőt követően. Mikor megfogalmazzátok a leveleiteket, említést kell tennetek a kapott pénzösszegről és meg kell köszönjétek az új élet elkezdéséhez kapott segítséget.

Végkövetkeztetés:

Bármilyen pénzösszeg, kényelmet és biztonságot nyújthat az ifjú pár részére. A fenti tényezőket figyelembe véve, az esküvőn való pénzösszeg felajánlását mindenhol egy praktikus gesztusnak tartják, és nagyra értékelik.