5 HASZNOS TANÁCS AZ ESKÜVÚI ÉTELSZOLGÁLTATÓ KIVÁLASZTÁSÁHOZ

Ha az esküvői szertartás után vacsorát vagy bulit szervezel, akkor szükséged lesz ételekre, italokra, hogy megkínáld a vendégeket. Milyen is lenne az esküvő buli nélkül? Hiszen minden ünnep egy ízletes vacsorától, a koccintástól lesz teljes. Éppen ezért az esküvői tervezésben fontos szerepe van az ételszolgáltatónak, amit nem szabad szem elől tévesztened.

A legtöbb esküvőszervező szerint az esküvői költségek legalább felét teszi ki a vacsora. Érthető, hiszen ez többől áll, mint csupán az ételek és az italok megvásárlása, hozzá tartozik az étkészlet használata, valamint az esküvői dekoráció nagy része is. Mivel vacsorára hívtad a vendégeidet elengedhetetlen, hogy odafigyelj, hogy az ételek és a szolgáltatás minőségileg is és mennyiségileg is megfeleljen az elvárásaidnak és az igényeknek. No és persze nem utolsó sorban anyagilag se legyen túlzottan megterhelő.

Íme néhány tanács, amely segít jó döntést hozni, illetve pénzt spórolni:

1. Döntsd el mikor legyen az esküvői fogadás

Hogy mikor legyen az esküvői fogadás, egybeessen egy adott étkezéssel (ebéd, vacsora) vagy sem, az csupán a te döntésed. De azzal számolj, hogy egy vacsora sokkal több pénzbe kerül, mint egy délutáni állófogadás. De akár egy reggeli vagy egy ebéd is jelentős költséggel bírhat.

Amire még oda tudsz figyelni: amennyiben asztaloknál ülnek a vendégek, és nem állófogadás, akkor is megoldható, hogy az italok ne kerüljenek fel, hanem pincérek szolgálják fel őket, ha a vendég kér. Egyesek lehet hogy azt fogják gondolni, hogy spóroltok, de ha ízlésesen, odafigyelve oldjátok meg, akkor mindenki elégedett lesz.

2. Milyen lesz a felszolgálás?

Pincérek fognak felszolgálni az asztaloknál, vagy lesz egy svédasztal, amiről a vendégek maguk válogathatnak? Jobban kontrollálhatod a költségeket, ha pincérek szolgálják fel a rögzített esküvői menüt az asztaloknál, egy svédasztal esetén viszont a vendégeid ízlésüknek megfelelően válogathatnak az ételek közül.

3. Tudd meg a vendégek kedvenceit

Biztosnak kell lenned abban, hogy az, amivel megkínálod a vendégeidet, a kedvükre való lesz. Éppen ezért nem árt, ha megtudod, hogy vendégeid miket esznek szívesen, hiszen ezt figyelembe kell venned a menü összeállításakor. Hiszen lehetnek a meghívottak között vegetáriánusok, vagy olyan személyek, akik allergiásak bizonyos ételtípusokra. Ez így már nagyon soknak tűnik, egy menü összeállítása azonban nem feltétlenül ennyire bonyolult. Érdemes többfajta menüt összeállítani a „mindenevőknek”, vegetáriánusoknak és azoknak a vendégeknek akik bizonyos hozzávalókra allergiások. Nagyon fontos, hogy minél több odafigyelést adsz a vendégeidnek annál többet kaptok viszont!

4. Anyagi lehetőségeidhez mérten válaszd a legjobb szolgáltatót

Egy esküvői vacsora bizony sok pénzbe kerül, így bizonyosodj meg arról, hogy a cég, akinek nem keveset fogsz fizetni, megéri a pénzét. Mielőtt döntenél bizonyosodj meg arról, hogy van tapasztalatuk már e téren és hogy megbízható, komoly céggel állsz szemben. Kérj időpontot tőlük egy kóstolóra, hogy megismerhesd az általuk kínált ételek minőségét. Fontos, hogy ellenőrizd az étkészlet, evőeszközök minőségét, a dekoráció költségeit is érdemes ellenőrizni, és azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy tudnak-e megfelelő számú pincért biztosítani.

5. Ne te légy az, aki az ételekkel és a felszolgálással foglalkozik

Ha szűkösek az anyagi kereteid, akkor nagyon csábító ötletnek tűnhet, hogy ti magatok oldjátok meg a vendégek ellátását. A legtöbb menyasszony aki ezt kipróbálta utólag azt mondja, hogy nagyon rossz ötlet volt. Nem tudod megoldani, hogy magad főzz a nagy napra, a nélkül, hogy hulla fáradtnak érezd magad, és ingerültté ne válj abban a pillanatban, amikor ragyognod kellene a boldogságtól. Hagyd ezt másra, és add át magad az esküvő boldogságának.